Po blisko 4 latach prac modernizacyjnych, Ośrodek Wczasowy PUM zlokalizowany w Dziwnowie przy ul. Jana Matejki 10A w 2019 roku ponownie przyjął w swoje mury wczasowiczów. Osoby pamietające stary obiekt prawdopodobnie doznają szoku porównując warunki poprzednie z aktualnymi, bowiem oddany do użytku ośrodek to pensjonat można śmiało powiedzieć XXI-ego wieku. W miejsce sędziwego, nieodpowiadającego współczesnym standardom budynku powstał nowoczesny 3-kondygnacyjny obiekt o powierzchni zabudowy 564 m2, powierzchni użytkowej 1.141,3 m2 oraz kubaturze 4.963 m3. Nowy budynek wyposażono w m.in. instalacje: centralnego ogrzewania zasilaną z własnej kotłowni gazowej, wentylacji mechanicznej, klimatyzacji, telewizji przemysłowej, teleinformatyczną, antywłamaniową, pożarową i oddymiania. Obiekt jest całoroczny. Do każdego lokalu mieszkalnego przypisane jest jedno miejsce parkingowe na terenie ośrodka i pilot umożliwiający wjazd na teren ośrodka. W budynku jednocześnie może mieszkać do 66 wczasowiczów.

Na dwóch najniżej położonych kondygnacjach znajdują się: recepcja, pomieszczenia gospodarcze i 25 lokali mieszkalnych, w tym 4 apartamenty. Wszystkie lokale mają łazienki, aneksy kuchenne, a także tarasy/balkony. W apartamentach są po dwa pokoje (2+2 osoby lub 2+3 osoby). W lokalach mieszkalnych i całym budynku dostępny jest bezpłatny bezprzewodowy Internet. W każdym lokalu mieszkalnym do dyspozycji gości są m.in. lodówka, kuchenka indukcyjna, telewizor LED 40’, radioodbiornik, talerze, garnki, kubki i sztućce, a także pościel, koce, leżaki i parawan plażowy.

Na poddaszu budynku jest klimatyzowana świetlica na 50 osób, wyposażona w profesjonalne nagłośnienie, projektor i ekran, która może być wykorzystywana również jako sala konferencyjna. Na tej samej kondygnacji znajduje się kolejna atrakcja ośrodka, tj. sala fitness, gdzie mieszkańcy bez dodatkowych opłat mogą poprawić swoją formę fizyczną korzystając z dostępnych tam m.in. 2 bieżni, wielofunkcyjnego atlasu, orbitreków oraz stacjonarnych rowerów. Również ta sala jest klimatyzowana. Obrazu całości dopełniają jeszcze winda umożliwiająca dotarcie osobom niepełnosprawnym i innym na każdą kondygnację w ośrodku, a także dobrej klasy zestaw pralka-suszarka, by komfort pobytu w ośrodku był jeszcze większy.

Miło nam będzie, gdy również Państwo zechcą skorzystać z oferty Ośrodka  Wczasowego PUM. Z naszej strony zrobimy wszystko, żeby pobyt tutaj uznali Państwo za udany.

Doba hotelowa trwa od 16.00 do godziny 10.00 dnia następnego, przyjazdy gości od godziny 16.00 do godziny 19.00.

Zapraszamy !